Kasitooseep - valmistatud looduslike õlide baasil

Lugemisaeg : 1 min.

Mis on külmprotsessi meetodil valmistatud käsitööseep

Mis on külmprotsessi meetodil valmistatud käsitööseep

         Külmprotsessi meetodil valmistatud käsitööseep saadakse leelise lahuse (seebikivi ehk kaustilise sooda – NaOH lahuse) ja rasvaine (rasvad, õlid, vaha) kokkusegamisel – toimub keemiline protsess nn seebistumine. Lõpp-produktiks on soolad ja glütseriin. Soovi korral lisatakse aroomained, värvained ja abrasiivained (nahka kooriv toime). Seebi omadused saadakse põhiliselt rasvade/õlide valikuga, aga ka lisanditega.

Aroomainetena kasutatakse looduslikke 100% eeterlikke õlisid või aroomõlisid (valdavalt sünteetilised). Lõhna võivad anda ka looduslikud lisandid nagu roheline tee, kuivatatud lilleõied jne.

Värvainetena kasutatakse looduslikke komponente (kakao, kurkum, süsi, värvilised savid, klorofüll), kosmeetilist micat, spetsiaalseid seebivärve, erinevaid oksiide (titaan, kroom, raud).

Abrasiivaineteks sobivad jahvatatud pimss, väikesed seemned, savi, meresool jne.

Miks on külmprotsessi meetodil sündinud käsitööseep hea?

–  Erinevate rasvainete ja lisandite valikuga saab valmistada just selliste kasulike omadustega ja väljanägemisega seepi, mida hing ihaldab.

–  On nahale oluliselt sõbralikum ja meeldivam võrreldes tööstuslike seepidega. Nahka niisutav, turgutav ja puhastav toime saavutatakse ilma “keemiata”.

–  Puuduvad nahka ärritavad ja kahjulikud keemilised lisandid võrreldes masstoodanguga. Näiteks SLS (vahu tekitaja), parabeenid (säilitusained), triklosaan (antibakteriaalsust lisav), phatalaadid (sünteetiliste aroomide koostistes, seebi elastsuse suurendamiseks) jne. jne.

–  Erinevate värvide ja erinevate tehnikatega saab luua igast seebist unikaalse eksemplari, mida taastoota on sisuliselt võimatu. Igast seebist on võimalik teha võrratu kunstiteos, seejuures meeldivalt lõhnav ja praktiline.

Maailma puhtamaks, kaunimaks ja helgemaks muutmine algab iseendast!

Kui postitus meeldis, siis jaga seda:

Jaga, kui meeldis

"*" indicates required fields

Kas soovid saada teavitusi uutest postitustest, toodetest ja soodustustest?

Teemad

Uued postitused

Samadel teemadel postitusi

Sarnaseid postitusi