Blogipostitus - Õlid ja nende omadused

Lugemisaeg : 2 min.

Õlid ja nende omadused

Õlid ja nende omadused

Käsitööseepides kasutatavad õlid ja nende omadused määravad, kuidas seep peseb ning kas ja kuidas ta nahale sõbralik ja hea saab olla. Alljärgnevalt väike valik õlidest ja rasvainetest, mida kasutan külmprotsessi meetodil käsitööseepide valmistamisel. 

Avokaadoõli – hästi imenduv, nahka niisutav ja pehmendav õli. Sobib päikesest kahjustunud, vananevale ja tundlikule nahale. Sisaldab palju vitamiine A, D ja E. Keskmise vahutavuse ja pehme puhastavusega.

Kakaovõi – lisab seebile luksuslikkust ja naha niisutavust.  E-vitamiini ja antioksüdantide sisaldus tagab tema hea säilivuse ja niisutavad omadused. Pehmendab karedat nahka. Annab seebile kreemja vahu, tugevuse ja kestvuse.

Kookosrasv – üks peamisi seebis kasutatavaid õlisid. Annab seebile mõnusa tugevuse, väga hea puhastavuse, suurte kohevate mullidega rohke vahu ja valge tooni.

Mesilasvaha – looduslik säilitaja. Annab seebile vastupidavuse ja tugevuse.

Oliiviõli – Nr 1 õli seebiretseptides. Väga hästi nahka niisutav ja elastsust suurendav. Vähendab vananemise märke ja hoiab naha loomulikku tasakaalu. Suure oliiviõli sisaldusega seep on ideaalne beebidele ja muidu tundlikule nahale. Annab seebile väga hea tugevuse, kreemise, peaaegu mullivaba vahu ja valge tooni. Madal puhastavus.

Palmirasv – oliiviõli ja kookosrasva kõrval üks peamisi õlisid seebimeistrite töös. Lisab seebile unikaalse tunde. Kombineerituna teiste õlidega annab rikkaliku kreemja vahuga väga hea, tugeva ja kauakestva seebi.

Päevalilleõli – sisaldab rohkesti asendamatuid rasvhappeid ja E-vitamiini. Koostöös palmi- ja oliiviõliga annab mõnusa rikkaliku kreemja vahu. Nahka niisutav.

Rapsiõli – hea niisutaja, sisaldab omega-3 ja omega-6 rasvhappeid. Annab seebile mõnusa kreemja vahu.

Searasv – mõnusalt niisutav. Annab nõrgalt kreemja, tugeva, paksu ja stabiilse vahuga väga tugeva ja valge tooniga seebi.

Sheavõi – luksuslik, nahka niisutava ja tervendava toimega. Jätab seebisse palju vabu rasvu ja annab sellele toitvad omadused juba vähese koguse juures. Pehmendab kuiva ja karedat nahka. Annab kerge kreemise vahuga keskmise tugevusega kauakestva seebi.

Rasvaineid kasutatakse seebi valmistamisel reeglina kombineerituna. Kuna õlid ja nende omadused on piisavalt erinevad, siis paremate pesemisomaduste saamiseks või konkreetsele nahatüübile sobimiseks, võib leida retseptidest väga erinevaid rasvainete kombinatsioone. Head 100% ühe õli seepi saab teha oliiviõlist.

Endale sobiliku looduslikest õlidest ja rasvainetest valmistatud käsitööseebi leiad e-poest.

Kui postitus meeldis, siis jaga seda:

Jaga, kui meeldis

"*" indicates required fields

Kas soovid saada teavitusi uutest postitustest, toodetest ja soodustustest?
This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Teemad

Uued postitused

Samadel teemadel postitusi

Sarnaseid postitusi